عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

عمل بینی یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های زیبایی در بین افراد شناخته شده است. به طور کلی جراحی بینی از مزایا و معایب بسیار زیادی برخوردار بوده که شما با انتخاب بهترین جراح بینی در بروجرد میتوانید احتمال خطرات عمل بینی را کاهش دهید. حال شاید این سوال برای شما عزیزان پیش آید جراحی بینی برای چه کسانی خطرناک است؟ با ما همراه باشید زیرا در ادامه این مقاله به عوارض و کاندیدای نامناسب جهت عمل رینوپلاستی می پردازیم.

عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است ؟ - دکتر کیان احمدی

جراحی بینی برای چه کسانی مناسب نیست؟

بهتر است بدانید عمل زیبایی بینی در بروجرد برای افراد دارای کم خونی بالا ، بیماری قلبی عروقی ، اختلالات خونریزی ، بیماران دیابتی و غیره مناسب نمی باشد که در ادامه به طور کامل به بررسی کاندیدای نامناسب جهت عمل بینی می پردازیم.

شاید این سوال برای شما عزیزان پیش آید که آیا به طور کلی عمل بینی خطرناک است؟ یکی از مواردی که باعث شده افراد ذهنیت منفی نسبت به عمل بینی داشته باشند تعداد عمل های ناموفق بینی بوده که این موضوع به جراح کم تجربه برمیگردد که به دلیل عدم آگاهی و عدم استفاده از تکنیک های نوین نتیجه جراحی فوق العاده ای رقم نزده است. اما به طور کلی انجام عمل بینی توسط بهترین جراح بینی در بروجرد خطرناک نبوده و در صورتی که از سلامتی کامل برخوردار باشید هیچگونه ضرر و عوارضی شما را تهدید نمی کند اما این جراحی برای یکسری از افراد با خطرات عمل بینی همراه است که در ادامه به ان ها اشاره کرده ایم.

✔️به منظور جراحی زیبایی بینی می توانید به دکتر کیان احمدی در لرستان و شهر های ازنا ، الیگودرز و خرم آباد مراجعه نمایید.

افراد کم سن

به طور کلی افراد زیر سن قانونی 18 سال برای انجام عمل بینی مناسب نیستند. چرخه رشد استخوان های افراد زیر 18 سال کامل نشده به همین دلیل بعد از عمل بینی فرم و ظاهر بینی این دسته از افراد تغییر می کند. اما طبق آخرین تحقیقات بهتر است فرد به بلوغ جسمی برسد و بعد نسبت به انجام رینوپلاستی اقدام نماید. امکان جراحی برای دختران بالای 17 سال و پسران بالای 18 سال امکان پذیر بوده اما بهترین سن جهت عمل بینی سنین بین 20 تا 30 سالگی می باشد.

کم خونی شدید

طبق نظرات جراحان افراد دارای کم خونی شدید برای عمل بینی مناسب نیستند و یکی از معیارهای مورد بررسی جراحان میزان کم خونی متقاضیان است. جالب است بدانید مواد بیهوشی در جراحی بینی علاوه بر بیهوشی باعث تنگ شدن رگ ها شده به همین دلیل احتمال خونریزی کاهش می یابد اما اگر به کم خونی شدیدی مبتلا هستید، ابتدا باید آزمایش خون انجام دهید و در صورتی که هموگلوبین خون شما کمتر از 10 باشد قادر به انجام رینوپلاستی نیستید. لازم به ذکر است ابتدا باید نسبت به درمان کم خونی اقدام نمایید سپس جراحی بینی را انجام دهید.

بیماری قلبی و عروقی

بر اساس گفته جراحان افراد دارای بیماری قلبی و عروقی کاندیدای مناسبی برای عمل بینی نیستند و خطرات عمل بینی شامل حال آن ها نیز می شود. جراحان بر این باورند که افراد دارای بیماری قلبی و عروقی نسبت به مواد بیهوشی حساس و ضعیف هستند و ممکن است اختلالات و واکنش های منفی در این دسته از افراد بوجود آید. البته برخی از پزشکان بر این باورند که عمل بینی برای این دسته از افراد خطری ندارد بلکه جهت بهبود تنفس افراد بسیار مناسب است. اگر جزو این دسته از افراد هستید حتما بیماری خود را به پزشک مطرح کنید و در صورت صلاحیت پزشک این عمل زیبایی را انجام دهید.

اضطراب شدید

استرس و اضطراب زیاد در حین عمل جراحی ممکن است مشکلات و خطرات جدی برای فرد ایجاد کند. سعی کنید قبل از انجام عمل زیبایی بینی به پزشک روانشناس مراجعه نمایید و میزان استرس خود را کاهش دهید سپس نسبت به انجام عمل بینی اقدام نمایید.

بیماران دیابتی

اکثر بیماران دیابتی دچار مشکلات قلب و کلیوی هستند به همین دلیل عمل بینی برای این دسته از افراد مناسب نمی باشد. همچنین لازم به ذکر است زخم های بیماران دیابتی به دلیل بالا بودن قند خون نسبت به افراد سالم دیرتر بهبود می یابد به همین دلیل احتمال عفونت در این دسته از افراد بسیار بالاست. قبل از انجام عمل نوع دیابت و سابقه بیماری خود را به دکتر خوب عمل بینی در بروجرد دکتر احمدی اطلاع دهید زیرا در صورت بررسی و تایید مدارک پزشکی ممکن است عمل بینی صورت گیرد در غیر این صورت خطرات عمل بینی سبب عدم دست یابی شما عزیزان به نتایج خوش آیند می شود.

مشکلات تنفسی

دسته دیگری از افراد که برای جراحی بینی مناسب نیستند، افراد دارای مشکلات تنفسی اعم از پولیپ یا آلرژی، آسم و تنگی نفس شدید هستند. جراحی بینی جهت رفع نقص های تنفسی انجام می شود اما یکسری افراد از مشکلات تنفسی شدیدی برخوردارند به همین دلیل ممکن است مشکلات ریوی شدیدی برای افراد بوجود آید.

چاقی شدید

عمل بینی برای افراد دارای اضافه وزن بالا خطرناک است زیرا با تزریق مواد بیهوشی ممکن است مشکلاتی همچون تنگی نفس برای این دسته از افراد پیش آید. لازم به ذکر است تغییرات وزنی و لاغری بعد از عمل هم ممکن است فرم بینی این دسته از افراد را تغییر دهد که از جمله خطرات عمل بینی می باشد.

ورزشکاران

با توجه به مهارت و شغل ورزشکاران احتمال آسیب دیدگی و انحراف بینی در این دسته از افراد بسیار مشاهده می شود و ممکن است بعد از عمل مشکلات و آسیب های شدیدی برای این دسته از افراد بوجود آید به همین دلیل به طور کلی جراحی رینوپلاستی به این دسته از افراد پیشنهاد نمی شود.

حساسیت به داروهای بیهوشی

افرادی که دچار حساسیت های شدیدی نسبت به دارو ها یا مواد غذایی هستند کاندید مناسبی برای عمل بینی نیستند و ممکن است با خطرات عمل بینی رو به رو شوند ، زیرا ممکن است مواد بیهوشی برای روی سیستم گوارشی و تنفسی این دسته از افراد تاثیرات منفی بگذارد. البته لازم به ذکر است سابقه بیماری خود را به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است با بررسی و معاینات لازم عمل بینی امکان پذیر باشد.

✔️می توانید جهت انجام عمل زیبایی بینی در لرستان و یکی از شهر های بروجرد ، درود و الشتر به دکتر کیان احمدی مراجعه نمایید.

اعتیاد به دخانیات و مشروبات الکلی

در حالت طبیعی دخانیات و مصرف مشروبات الکلی عوارض بسیار شدیدی اعم از تنگی نفس، مشکلات قلب ، مشکلات عروقی و ریوی به همراه داشته باشد. بنابراین افرادی که اعتیاد بسیار شدیدی به دخانیات و الکل دارند جهت عمل زیبایی بینی مناسب نیستند زیرا دخانیات و مشروبات الکلی باعث رقیق شدن خون و گشادی رگ های خونی می شود که این موضوع منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن ، افزایش خونریزی و تورم بعد از عمل می شود و دوره نقاهت بسیار طولانی و دیگر خطرات عمل بینی می شود.

سخن پایانی

با توجه به مطالب بالا نتیجه می گیریم خطرات عمل بینی برای افراد دارای بیماری قلبی و عروقی ، بیماران دیابتی ، افراد دارای سن کم، افراد دارای مشکلات تنفسی، ورزشکاران ، افراد دارای اعتیاد شدید به دخانیات و مشروبات الکلی ، افراد دارای کم خونی شدید خطرناک می باشد. البته لازم به ذکر است در صورت ابتلا به هر یک از بیماری های ذکر شده در بالا حتما به جراح بینی خوب در بروجرد دکتر کیان احمدی اطلاع دهید زیرا در صورت بررسی پرونده پزشکی امکان انجام جراحی بینی برای شما عزیزان وجود داشته باشد.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *