5 تفاوت اصلی جراحی بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی - https://drkianahmadi.com/

بینی یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی چهره بوده و موثرترین عوامل در نتیجه جراحی بینی تفاوت در ساختار و بافت بینی است. یکی از متداول ترین سوالات اکثر متقاضیان جراحی، تفاوت جراحی بینی گوشتی با استخوانی می باشد. مهمترین و اصلی ترین تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در استحکام غضروف، اسکلت استخوان، ضخامت پوست بینی می باشد. بینی گوشتی دارای اسکلت ضعیف و پوست ضخیم و بینی استخوانی دارای اسکلت محکم و پوست نازک است. در این مقاله به بررسی موضوعاتی اعم از ویژگی بینی گوشتی و استخوانی، تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تفاوت در هزینه جراحی ها و غیره می پردازیم پس با ما همراه باشید.

ویژگی بینی گوشتی و استخوانی

بینی متشکل از اسکلت و پوست بوده که اسکلت بینی از دو قسمت استخوان و غضروف تشکیل شده است. به طور کلی ویژگی های بینی های گوشتی و استخوانی به شرح زیر است:

  • پوست بینی های گوشتی نسبت به بینی استخوانی ضخیم تر است.
  • از نظر ظاهر بینی های گوشتی دارای نوک بینی پهن و آویزان هستند.
  • بینی های گوشتی دارای بافت و غضروف های ضعیف تری نسبت به بینی های استخوانی هستند.

بینی گوشتی

بینی هایی که متشکل از استخوان و غضروف های نازک و ضعیف و پوست ضخیم بوده، بینی گوشتی گفته می شود. جراحی بینی گوشتی یکی از پرمتقاضی ترین و رایج ترین عمل بینی در بین افراد شناخته شده است. اکثر افرادی که دارای بینی گوشتی بوده بینی خوش فرم اما بسیار بزرگی دارند به همین دلیل از فرم و ظاهر بینی خود رضایت ندارند به همین دلیل به جراحی زیبایی بینی روی می آورند.
این دسته از افراد دارای پوست چرب بوده و بیشترین مشکل در ناحیه نوک بینی آنها وجود دارد. جالب است بدانید که اگر نوک بینی گوشتی را با دو انگشت بفشارید چربی از زیر منافذ ریز بینی خارج می شود اما این مشکل در بینی های استخوانی وجود ندارد. بر خلاف تصور افراد بینی های گوشتی گوشت و عضله نداشته و تنها به دلیل پوست چرب و ضخیم با منافذ درشتی، بینی گوشتی نام دارند.

بینی استخوانی

افراد دارای بینی استخوانی به دلیل استخوان و غضروف های محکم و برجسته و پوست نازکی که دارند، انحنا یا قوز روی پل بینی آنها بسیار مشاهده می شود. این موضوع برای این دسته از افراد بسیار ناراحت کننده بوده به همین دلیل تمایل به عمل جراحی بینی دارند. لازم به ذکر است این نوع بینی بر اثر عوامل مختلف اعم از ژنتیک و وراثت، وقوع حادثه، ضربه مخرب دچار شکستگی یا قوز در روی بینی مشاهده می شود.

تفاوت بینی گوشتی با استخوانی

لازم به ذکر است تمامی بینی های قوزدار صرفا جزو بینی های استخوانی نبوده زیرا ممکن است بینی قوزدار اما پوست بینی ضخیم و چرب باشد که در این صورت جزو بینی گوشتی محسوب می شود. با توجه به مطالب ذکر شده در بالا نتیجه می گیریم بینی گوشتی دارای مشکلات پوستی بیشتر و بینی استخوانی دارای اختلالات استخوانی بیشتر می باشد.
به طور کلی جراحی بینی از انواع مختلفی همچون فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی تشکیل شده که این موضوع برای افراد دارای بینی گوشتی محدود بوده و با توجه به تشخیص پزشک نوع عمل مشخص می گردد.

تفاوت های بینی گوشتی و استخوانی به شرح زیر است:

  • مشاهده مشکلات بیشتر در بینی استخوانی
  • دوره نقاهت بیشتر در جراحی بینی گوشتی
  • محدودیت نوع عمل برای افراد دارای بینی گوشتی
  • سرعت در بهبود تورم و کبودی در بینی های استخوانی

نکته: هرچه بافت استخوان و غضروف های بینی محکم تر و قوی تر باشد، نتیجه عمل بینی بهتر صورت می گیرد.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

لازم به ذکر است با توجه به نوع و کیفیت پوست بینی نتیجه و دستاورد عمل متفاوت است. طبق نظرات پزشکان، بینی های دارای پوست نازک جراحی سخت تر از بینی های دارای پوست ضخیم است. مهمترین و اصلی ترین تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی در فرم دهی بینی بوده و بینی های استخوانی به دلیل پوست نازکی که دارند برای فرم دهی بسیار مناسب تر بوده زیرا این نوع بینی سریع با ساختار جدید خود وفق می دهد اما در بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم نمیتوان فرم های فانتزی ایجاد کرد زیرا در برابر تغییرات مقاومت بسیار زیادی نشان می دهند.

به طور کلی جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی دشوار بوده و به دقت و ظرافت بسیار زیادی نیاز دارد. شما با انتخاب بهترین جراح بینی و متخصص بینی های گوشتی میتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. دکتر کیان احمدی در بروجرد متخصص گوش، حلق، بینی بوده که شما عزیزان می توانید با اطمینان کامل به دکتر احمدی مراجعه نمایید تا از یک بینی خوش فرم و زیبایی بهره مند شوید.

نکته: نوع بینی در جراحی بینی بسیار تاثیرگذار بوده اما جراح بینی با تجربه و ماهر بدون در نظر گرفتن نوع بینی بهترین نتیجه را برای شما زیباجویان رقم میزند.

تفاوت دوره نقاهت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بعد از عمل رینوپلاستی شاهد عوارض هایی اعم از التهاب، کبودی و تورم می شوید که با رعایت مراقبت های بعد از عمل میتوانید دوره نقاهت را کاهش دهید. یکی دیگر از تفاوت های جراحی بینی گوشتی و استخوانی در دوره نقاهت بوده و به طور کلی مدت زمان دوره نقاهت به شرایط جسمی بیمار و مراقبت های بعد از جراحی بستگی دارد.
لازم به ذکر است تورم جراحی بینی گوشتی به دلیل ضخامت و چربی پوست نسبت به بینی استخوانی بیشتر و طولانی تر بوده و بعد از گذشت 6 الی 12 ماه میتوانید نتیجه عمل بینی را مشاهده نمایید.

تفاوت نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی

حال شاید این سوال برای شما عزیزان پیش آید که نتیجه جراحی بینی گوشتی بهتر است یا بینی استخوانی؟ بهتر است بدانید امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت پزشکی تفاوت زیادی در نتایج جراحی بینی گوشتی و استخوانی وجود ندارد.
فرم و ظاهر بینی با توجه به علایق و نوع بینی فرد مشخص می شود؛ لازم به ذکر است در بینی های گوشتی یکسری محدودیت ها وجود دارد. قبل از جراحی بینی، برای تشخیص بهترین نوع عمل باید به بهترین جراحی بینی مراجعه نمایید که بهترین نوع عمل بینی را به شما عزیزان توصیه کند و در صورت عدم نیاز به عمل بینی به شما پیشنهاد می دهد با ظاهر و فرم بینی خود سازگار باشید و از انجام جراحی بینی منصرف بشید.

تفاوت هزینه جراحی بینی گوشتی با استخوانی

به طور کلی هزینه جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی یکسان بوده و هیچ تفاوتی از لحاظ هزینه وجود ندارد. البته لازم به ذکر است در برخی مواقع به دلیل مشکلات و اختلالات زیاد بینی ممکن است هزینه جراحی بیشتر شود. لازم به ذکر است هزینه عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد به همین دلیل نمیتوان هزینه دقیقی برای آن تعیین نمود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه رینوپلاستی میتوانید با شماره مطب تماس حاصل بفرمایید.

سخن پایانی

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا نتیجه می گیریم تنها تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست و استحکام استخوان غضروف ها می باشد. بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیف و پوست ضخیم بوده و بینی های استخوانی دارای استخوان و غضروف های محکم و قوی و پوست بسیار نازکی می باشد. از طرفی عمل بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی دشوارتر بوده و نمی توان تغییرات زیادی روی آن ایجاد نمود اما انتخاب بهترین جراح بینی و مراقبت های بعد از عمل در نتیجه نهایی نقش بسزایی دارد.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *