هزینه عمل بینی در بروجرد

امروزه یکی از رایج ‌ترین و محبوب ‌ترین عمل ها، جراحی‌ زیبایی بینی است. در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه ‌های زیبا جویانی که قصد این عمل را دارند هزینه عمل بینی است. چرا که هزینه این عمل بسیار متغییر است و نمی ‌توان یک قیمت ثابت یا واحد را برای آن در نظر گرفت و نوسانات بسیاری در این زمینه به چشم می ‌خورد. اگر ساکن استان لرستان و شهر بروجرد هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و با عوامل موثر در هزینه عمل بینی در بروجرد آشنا شوید.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی در بروجرد

به طورکلی، هزینه جراحی بینی در ایران ثابت نیست و علاوه بر آن هزینه جراحی رینوپلاستی روز به روز در حال افزایش است. بینی هر فرد منحصربفرد است، بنابراین میزان تغییرات، متفا.وت خواهد بود. بطور کلی عوامل بسیار مختلفی بر روی هزینه نهایی عمل بینی در بروجرد تاثیرگذار است که در ادامه این مطلب شرح خواهیم داد.

قیمت جراحی بینی در بروجرد

نوع بینی

یکی از اثرگذارترین عوامل در تعیین قیمت نهایی عمل بینی، نوع بینی است. به طورکلی، بین ها بر اساس ساختار استخوانی، استحکام بلفت غضروفی و ضخامت پوست بینی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود. در نتیجه هزینه جراحی بینی استخوانی و گوشتی تفاوت هایی را خواهد داشت که در ادامه بررسی می کنیم.

هزینه عمل بینی استخوانی

شاید شنیده باشید که نتیجه جراحی بینی‌ های استخوانی رضایت ‌بخش‌تر است و عمل چنین بینی ‌هایی برای پزشکان راحت‌تر است. بنابراین ممکن است که برخی از پزشکان تعرفه ثابتی در مورد عمل بینی استخوانی و گوشتی نداشته باشند و با توجه به اینکه جراحی بینی استخوانی راحت‌تر است هزینه عمل بینی استخوانی نیز کمتر باشد.

هزینه عمل بینی پهن و گوشتی

بر اساس سال‌ها تجربه پزشکان جراح و افراد زیبا جویی که تحت جراحی بینی قرار گرفته‌ اند مشخص شده است که حساسیت جراحی بینی گوشتی نسبت به استخوانی بیشتر است و فرم ‌دهی به بینی پهن و گوشتی سخت‌تر از بینی استخوانی است. از این رو ممکن است برخی از پزشکان تعرفه بالاتری در مورد هزینه جراحی بینی پهن و گوشتی را در نظر بگیرند.

نوع عمل بینی

به طورکلی، جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود، بنابراین نوع عمل به شکل ویژه‌ ای بر روی هزینه عمل بینی اثرگذار است. به عنوان مثال عمل بینی می ‌تواند با هدف جراحی بینی ترمیمی، عمل انحراف بینی یا رفع مشکلات تنفسی انجام شود.

عمل بینی طبیعی

همچنین در عمل های زیبایی فرم یا مدل بینی مانند عمل بینی طبیعی، عروسکی یا فانتزی و نیمه فانتزی می تواند در هزینه نهایی اثرگذار باشد. در هر یک از عمل ‌های فوق ممکن است تعرفه عمل متفاوت باشد و پزشک پس از معاینه کلی و تشخیص سختی عمل تعرفه بالاتری را برای شما در نظر بگیرد که این مسئله نیز کاملا نسبی است.

جراح بینی

پزشک جراح انتخابی شما یکی از اصلی‌ ترین عوامل در تعیین هزینه عمل بینی است و در واقع هیچ عاملی همچون دستمزد جراح نمی ‌تواند در تعیین هزینه جراحی بینی در بروجرد اثرگذار باشد. به طور حتم هرچقدر جراح شما بنام‌تر و با تجربه‌تر باشد، هزینه دستمزد او نیز بالاتر از پزشکان کم تجربه‌تر است.

روش عمل بینی

همانطور که می ‌دانید دو روش کلی برای جراحی بینی وجود دارد که شامل عمل بینی به روش باز و عمل بینی به روش بسته می‌ شود. هزینه جراحی بینی در هر یک از این روش‌ ها متفاوت است و معمولا با توجه به اینکه عمل بینی به روش بسته نیازمند مهارت بیشتری است هزینه آن نیز مقداری بالاتر است.

محل جراحی و نوع بیمارستان

اینکه محل جراحی شما چه کلینیک یا بیمارستانی باشد نیز به شکل ویژه ‌ای روی هزینه عمل بینی تاثیر می ‌گذارد. قطعا هزینه این عمل در بیمارستان‌ های دولتی نسبت به کلینیک یا بیمارستان ‌های خصوصی کمتر خواهد بود.

امروزه عمل بینی در بیمارستان‌ ها و کلینیک‌ های متعددی قابل انجام است و در مورد هزینه عمل بینی وجود دارد این است که هرچقدر کلینیک یا بیمارستان موردنظر مجهزتر و باکیفیت‌تر باشد هزینه عمل در آن به مراتب بیشتر است.

هزینه های قبل از عمل بینی

هزینه‌های قبل از عمل بینی

عمل بینی نیز همانند اکثر عمل ‌های دیگر یک سری اقدامات قبل از عمل دارد که در مجموع بر روی هزینه عمل بینی تاثیرگذار هستند که شامل موارد زیر است:

ویزیت و مشاوره پیش از عمل

شما پیش از عمل بینی لازم است که حداقل یک جلسه توسط پزشک جراح خود ویزیت شوید. همچنین، بایستی مشاوره‌ های لازم را در خصوص جراحی بینی دریافت کنید که هزینه این ویزیت و مشاوره در هزینه کلی عمل بینی باید محاسبه شود.

عکس‌برداری و اسکن سه بعدی

برای جراحی بینی پزشک یک سری عکس‌ ها در زوایای مختلف از صورت و بینی شما گرفته یا به شکل اسکن سه بعدی صورت شما و حالت مناسب بینی را بررسی می ‌کند. این مرحله نیز در هزینه عمل بینی در بروجرد نقش دارد.

آزمایش‌های پیش از عمل

پیش از جراحی بینی پزشک یک آزمایش کلی از شما گرفته تا وضعیت جسمی شما را بررسی کند. این آزمایش ها مشخص می کند که آیا شرایط جسمی لازم جهت عمل را دارید یا خیر. هزینه این آزمایش ‌ها نیز با هزینه جراحی بینی محاسبه می‌ شود.

هزینه‌های بعد از عمل بینی

علاوه بر هزینه‌ خود جراحی بینی و هزینه ‌های جانبی قبل از عمل یک سری هزینه ‌ها نیز وجود دارد. این هزینه ها مربوط به مراقبت ‌های بعد از عمل بینی است که باید آن‌ ها را با هزینه جراحی بینی در نظر گرفت که شامل موارد زیر هستند:

ویزیت پس از عمل

بین 7 تا 10 روز پس از جراحی لازم است پزشک گچ، آتل، تامپون و پانسمان‌ های اولیه عمل بینی شما را بردارد. حتی ممکن است پیش از برداشت آن ‌ها یک جلسه شما را ویزیت و معاینه کند. هزینه این معاینات نیز جزء هزینه جراحی بینی است.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی در لرستان

داروها و وسایل مراقبتی

شما به یک سری وسایل مانند: چسب بینی و احتمالا یک سری دارو برای دوران نقاهت جراحی بینی نیاز دارید. هزینه خرید این داروها و وسایل نیز را در برآورد هزینه عمل بینی در بروجرد باید در نظر بگیرید.

هزینه جلسات درمانی

گاهی ممکن است که پزشک برای کاهش ورم بینی یا مشکلات احتمالی پس از آن یک سری اقدامات و جلسات پزشکی در نظر بگیرد. این اقدامات شامل ماساژ درمانی یا تزریق است که می تواند در هزینه نهایی عمل اثرگذار باشد.

شرایط بیمه عمل بینی

شرایط بیمه عمل بینی

یکی از مهمترین سوالاتی که متقاضیان جراحی بینی مطرح می کنند، این است که آیا عمل بینی شامل بیمه تامین اجتماعی می شود؟ عمل بینی شامل بیمه تکمیلی می شود؟ به طورکلی، هزینه عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد. در نتیجه اگر قصد عمل بینی را دارید، بهتر است بدانید که هزینه ای از سوی بیمه به شما تعلق نخواهد گرفت.
با این حال، افرادی که قصد عمل درمانی بینی را دارند، تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت. البته هزینه ای که بیمه پرداخت می کند، باتوجه به بیمه تحت پوشش بیمار متفاوت است. در هر حال، شرایط بیمه و هزینه عمل بینی در بروجرد به نوع بیمه بستگی دارد.

هزینه عمل بینی اقساط

امروزه برخی از کلینیک ‌ها و بیمارستان ‌ها و همچنین بعضی از پزشکان جراح تحت شرایط خاصی عمل بینی را به صورت اقساط نیز انجام می ‌دهن. به بطور حتم شرایط اقساط در کلینیک ‌های مختلف و پزشکان متفاوت با یکدیگر فرق دارد، اما مسلما هزینه عمل بینی به شکل اقساط نسبت به هزینه نقدی مقداری بیشتر است.

کلام آخر

در مجموع عمل بینی جزء عمل‌ هایی است که تفاوت‌ قیمت‌ های بسیاری در مورد هزینه آن به چشم می‌ خورد. هرچقدر کلینیک یا بیمارستانی که در آن عمل را انجام می‌دهید به‌روزتر و مجهز‌تر باشد، هزینه جراحی شما نیز بیشتر خواهد بود. اگرچه هزینه جراحی بینی از الویت بالایی برخوردار است، اما تبحر و مهارت جراح اهمیت بسزایی دارد. لذا توصیه می شود برای کاهش هزینه ها از انجام جراحی در مراکز غیرتخصصی و زیر نظر پزشکان کم تجربه اجتناب کنید.

در انتها می توانید برای مشاوره و اطلاع از هزینه عمل بینی در بروجرد با دکتر کیان احمدی متخصص گوش و حلق و بینی تماس بگیرید.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *