قیمت عمل ترمیمی بینی 1402

گاهی اوقات نتیجه جراحی زیبایی بینی اولیه به دلیل سختی اولین جراحی بینی، کم تجربه بودن جراح و یا عوامل دیگر برای بیمار رضایت بخش نیست. به همین علت بیمار برای جراحی ترمیمی یا ثانویه اقدام می کند. به طور کلی، جراحی زیبایی بینی که برای اولین بار انجام می شود رینوپلاستی اولیه و جراحی های بعدی که بر روی بینی بیمار انجام می شود را رینوپلاستی ترمیمی یا ثانویه می نامند. علاوه بر میزان موفقیت در عمل مجدد، میزان هزینه عمل ترمیمی بینی برای اکثر مراجعه کنندگان مطرح می شود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل موثر در قیمت عمل جراحی ترمیمی بینی بپردازیم، لذا تا انتها همراه ما باشید.

جراحی ترمیمی بینی

رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی به جراحی بینی به منظور تغییر شکل آن یا دستیابی به تغییر عملکردی بعد از جراحی بینی اولیه گفته می شود. رینوپلاستی ثانویه زمانی انجام می شود که نتیجه مطلوب از جراحی بینی اولیه حاصل نشود.

جهت اطلاع از قیمت عمل ترمیمی بینی 1402 فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

دلایل انجام عمل بینی ثانویه

پیش از بررسی قیمت عمل ترمیمی بینی، بهتر است در صورتی که بعد از عمل اولیه همچنان مشکلاتی وجود داشته باشد یا اختلالات جدیدی به دلیل آن ایجاد شود و یا حتی وضعیت بیمار بدتر شود، جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی انجام می شود شایع ترین دلیل انجام جراحی بینی ترمیمی بدتر شدن وضعیت تنفسی بیمار پس از عمل قبلی است. جراح بینی با تجربه ممکن است پس از صحبت با بیمار و بررسی دقیق ساختار بینی بیمار از بیرون و داخل به این نتیجه برسد که با جراحی مجدد بینی ممکن است به نتیجه دلخواه برسید.

جراح پلاستیک با تجربه جراحی ترمیمی بینی را توصیه می کند که برخی از مشکلات را برطرف کند که عبارتند از:

 • انسداد راه هوایی بینی
 • افتادگی غضروف یا استخوان بینی
 • ظاهر مصنوعی بینی (جراحی بینی بیش از حد)
 • افتادگی بینی
 • عدم تقارن بینی
 • کاهش یا افزایش ناکافی ارتفاع خلفی بینی (پل بالا یا برآمدگی بینی)
 • فرم دهی مناسب بینی (تغییر نامناسب در ظاهر بینی از نظر معیارهای زیبایی)
 • کوچک کردن یا بزرگ شدن بیش از حد جلوی بینی
 • باریک شدن بیش از حد جلوی بینی
 • تشکیل بافت اسکار ضخیم در داخل یا خارج

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی بینی ترمیمی هستند؟

کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی ترمیمی فرد سالمی است که به دلایل زیبایی، پزشکی یا تقارن از جراحی بینی قبلی رضایت نداشته باشد. اگرچه ممکن است بیماران برای انجام عمل جراحی بینی عجله داشته باشند، اما زمان انجام این عمل حدود یک سال پس از عمل قبلی است. به طورکلی، از عمل جراحی بینی ترمیمی زود هنگام اجتناب کنید تا تورم بعد از جراحی اولیه کاملاً فروکش کرده و احتمال خطای جراحی کاهش یابد.

هزینه عمل ترمیمی بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی

هزینه عمل بینی برای افراد مختلف متغییر است و با توجه به عوامل متعددی یکسان نخواهد بود. جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی اغلب پیچیده تر و دشوارتر از رینوپلاستی اولیه است، بنابراین قیمت عمل ترمیمی بینی بیشتر از عمل اولیه است. به طورکلی، فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی ثانویه موثر است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در قیمت جراحی بینی ترمیمی

پیش از بررسی قیمت عمل ترمیمی بینی بهتر است بدانید که اگر در انتخاب بهترین جراح بینی دقت لازم را داشته باشید، دیگر نیازی به جراحی مجدد نخواهید داشت. با این حال اگر به دلیل عدم مهارت جراح و رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل بینی دچار مشکل شدید، انجام این جراحی ضروری خواهد بود. به طورکلی، هزینه عمل جراحی ترمیمی به عوامل متعددی بستگی دارد که مهمترین آن به شرح زیر است:

 • میزان تغییرات ظاهری
 • شدت آسیب های عمالکردی از عمل اولیه
 • تخصص و مهارت جراح
 • هزینه های جانبی قبل و پس از عمل

میزان تغییرات ظاهری بینی

یکی از عوامل موثر در قیمت عمل ترمیمی بینی، میزان تغییرات و اصلاحاتی است که بیمار نیاز دارد. به عنوان مثال جراح تغییر شکلی در بینی بیمار ایجاد نکرده است. به بیان ساده تر بیمار پس از عمل بینی شاهد تغییرات چشمگیری نیست. اما گاهی اوقات تغییر بیش از حد ایده آل بوده و جراح بینی نیاز به تغییرات گسترده و حتی جراحی هایی مانند پیوند غضروف خواهد داشت. در نتیجه هزینه عمل ترمیمی بینی به میزان تغییرات ظاهری بستگی دارد.

آسیب و مشکلات عملکردی

علاوه بر زیبایی، مشکلات عملکردی از اصلی ترین دلایل عمل ثانویه است. اما در نظر داشته باشید که میزان مشکلات تنفسی و آسیب های عملکردی می تواند نقش موثری در هزینه های نهایی داشته باشد. در حقیقت هرچه میزان آسیب دیدگی از عمل اولیه بیشتر باشد، عمل مجدد پیچیده تر و در عین حال پرهزینه تر است.

تخصص و مهارت جراح

بدون شک اگر جراح اولیه بینی تخصص و مهارت بالایی داشته باشد، دیگر نیازی به عمل مجدد نخواهید داشت. اما در صورت عدم مهارت پزشک وجود مشکلات ظاهری و عملکردی دور از انتظار نیست. به طور کلی، عمل بینی ثانویه دشوارتر و چالش برانگیزتر از عمل اولیه است، لذا مهارت و تبحر جراح بسیار ضروری خواهد بود. در مجموع قیمت عمل ترمیمی بینی بیشتر از عمل های اولیه است و هر چه تجربه جراح بالاتر باشد، این هزینه بیشتر خواهد بود. البته شایان ذکر است که دستمزد بالای جراح نشان دهنده مهارت جراح نیست، بلکه ملاک تبحر جراحان بینی، رضایت مراجعه کنندگان قبلی است.

هزینه های جانبی عمل ترمیمی بینی

همانند عمل اولیه، اقداماتی قبل و بعد از عمل بینی انجام می شود که هزینه هایی در بر خواهد داشت. به طورکلی، هزینه ویزیت قبل و بعد از عمل، آزمایشات قبل از عمل، عکسبرداری و سی اسکن از مهمترین هزینه های جانبی عمل ثانویه است. علاوه بر این، ممکن است بیمار نیاز به درمان های تکمیلی مانند تزریق چربی یا فیلر به بینی و تزریق کورتون داشته باشد که مستلزم پرداخت هزینه اضافی است.

کلام آخر

رینوپلاستی اولیه همیشه بهترین زمان برای مقابله با تمام مشکلات جراحی بینی چه از نظر زیبایی و چه از نظر عملکردی در نظر گرفته می شود، اما فرض کنید که جراحی بینی اولیه به نتیجه نمی رسد در این مورد، ترمیمی است. رینوپلاستی با استفاده صحیح از تکنیک های پیشرفته جراحی و تجربه و مهارت جراح نیز می تواند موفقیت آمیز باشد.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *