عمل بینی نیمه فانتزی در بروجرد

 
 

یکی از دغدغه های عمده متقاضیان جراحی زیبایی بینی در بروجرد قبل از عمل، انتخاب مدل بینی است. بینی نیمه فانتزی یکی از پرطرفدارترین مدل ها، به ویژه بین دختران جوان است. شاید با این سوال مواجه شوید که چه تفاوتی بین بینی فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد؟ بینی نیمه فانتزی به چه صورت هایی میاد؟ هزینه عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است؟ به منظور آشنایی بیشتر با عمل بینی نیمه فانتزی تا انتهای این مقاله از بهترین جراح بینی بروجرد دکتر کیان احمدی همراه ما باشید.

ویژگی های بینی نیمه فانتزی چیست؟

به طور کلی، مدل های بینی بر اساس زاویه لب و نوک بینی، قوس بینی و اندازه به سه نوع طبیعی، فانتزی (عروسکی) یا نیمه فانتزی تقسیم بندی می شوند. همان طور که از نام مدل بینی نیمه فانتزی مشخص است، این مدل ترکیبی از دو مدل عمل بینی طبیعی و عمل بینی فانتزی یا عروسکی است. در مدل نیمه فانتزی، پزشک سعی می کند اندازه و شکل بینی را با سایر اجزای صورت مطابقت دهد و نوک بینی را کمی بالاتر از حد معمول و قوس کمی برای بینی ایجاد کند.

بینی در مدل نیمه فانتزی کوچکتر از مدل معمولی است، اما از مدل بینی عروعسکی بزرگتر در نظر گرفته می شود. این مدل از جراحی زیبایی بینی در بین خانم ها بسیار محبوب است و این نوع جراحی ضمن حفظ تناسب اندازه و فرم بینی با اندازه اجزای صورت، نوک آن بینی کمی بالا بوده و قوس پشت بینی کمی بیشتر از بینی طبیعی است.

جراحی نیمه فانتزی

در این مدل نیز ظاهر بینی از حالت طبیعی زیاد فاصله نگرفته نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و همچنین قوس بینی هم حالت سرسره ای پیدا نکرده است. به طورکلی، این مدل بینی نسبت به مدل طبیعی کمی کوچکتر و ظریف تر است. اگرچه بینی های نیمه فانتزی عوارض بینی های عروسکی را ندارند، اما در مقایس یا بینی های طبیعی کوچکتر شده و احتمال بروز مشکلات عملکردی وجود دارد. با این حال، همه افرادی که توسط یک پزشک با تجربه و ماهر جراحی شوند رضایت کافی خواهند داشت از عملکرد بویایی و تنفسی خود راضی هستند.

عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی در لرستان

یکی از سوالات متداولی که برخی از مراجعه کنندگان مطرح می کنند، این است که آیا عمل بینی نیمه فانتزی در بینی های گوشتی امکان پذیر است؟ در پاسخ به این پرسش بهتر است بدانید که امکان عمل هر نوع بینی وجود دارد، اما برخی از مدل ها مانند مدل نیمه فانتزی یا فانتزی برای انواع بینی ها مناسب نبوده و ممکن است عوارض جدی برای فرد ایجاد کند.

بهتر است بدانید که یکی از الزامات جراحی بینی نیمه فانتزی داشتن بینی با پوست نازک و غضروف قوی است. در مقابل، بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف، پوست شل و ضخیم هستند. افرادی که بینی های گوشتی دارند هرگز انتخاب مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی نیستند و بهترین روش برای این نوع بینی، جراحی بینی طبیعی است.

✔️ عمل بینی نیمه فانتزی در لرستان 

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت اصلی مدل بینی نیمه فانتزی و عمل بینی فانتزی در زاویه بین بینی و لب بالا، قوس و اندازه بینی است. به طوری که در مدل فانتزی مدل زاویه بین بینی و لب بالا بین 105 تا 110 در نظر گرفته می شود. در جراحی بینی فانتزی، بینی کوچکتر از حد معمول شکل می گیرد، نوک بینی به سمت بالا بلند می شود و پل بینی خمیده می شود. به همین علت بینی های فانتزی در مقایسه با نیمه فانتزی مصنوعی تر به نظر می رسند. همچنین، به دلیل کوچک کردن بیش از حد بینی امکان بروز عوارض جدی مانند چسبندگی بینی و مشکلات تنفسی در بینی های عروسکی بیشتر از یینی های نیمه فانتزی است.

تفاوت بینی نیمه فانتزی و طبیعی

بینی نیمه فانتزی در مقایسه با مدل طبیعی کمی کوچکتر و نوک آن رو به بالا است. زاویه بین بینی و لب بالا در مدل های طبیعی بین 90 تا 95 درجه است. در حالی که در عمل بینی نیمه فانتزی این زاویه بیشتر در نظر گرفته می شود. اغلب افرادی که تمایل به تغییر بسیار نیستند، مدل بینی طبیعی را انتخاب می کنند. این مدل برای بینی های گوشتی نیز انتخاب مناسبی است، اما مدل نیمه فانتزی برای انواع بینی ها از جمله گوشتی مناسب نخواهد بود. در عمل بینی طبیعی تغییرات بر اساس اجزای صورت انجام می شود، لذا مشکلات تنفسی ایجاد نمی شود.

عوارض بینی نیمه فانتزی

در صورتی که عمل بینی زیر نظر بهترین جراح بینی در بروجرد دکتر کیان احمدی انجام شود، امکان عوارض جدی از جمله مشکلات تنفسی وجود ندارد. با این حال، نداشتن تبحر جراح و همچنین عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی می تواند عوارض متعددی برای فرد ایجاد کند. همان طور که اشاره شد، هر چه بینی کوچکتر شود، احتمال بروز عوارضی مانند انسداد و چسبندگی بینی، تغییر صدا، بروز مشکلات تنفسی، اختلالات خواب، کاهش حس بویایی و سایر مشکلات افزایش پیدا خواهد کرد.

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

همان طو که می دانید، علاوه بر انتخاب جراح خوب بینی، رعایت مراقبت های عمل نیزنقش بسزایی در نتیجه جراحی خواهد داشت. مهمترین نکاتی که باید بعد از عمل بینی نیمه فانتزی رعایت شود، عبارتند از:

 
 
  • برای رفع و بهبود کبودی ها با توجه به عمل، استفاده از کمپرس یخ به عنوان یک عامل التیام بخش ضروری است.
  • به دلیل استفاده از بیهوشی در حین عمل، احساس سردرد و سرگیجه بعد از عمل طبیعی است.
  • تا دو هفته بعد از عمل از دخانیات، داروهای مختلف غیر از تجویز پزشک و الکل استفاده نکنید.
  • حداقل تا یک ماه پس از جراحی بینی نیمه فانتزی از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید، شنا و فعالیت های بدنی شدید خودداری کنید.
  • هنگام خنده و عصبانیت مراقب باشید که فشار زیادی به پوست و ناحیه بینی وارد نکنید.
  • هنگام عطسه از فشار آوردن به بینی خودداری کنید. عطسه با دهان بسته می تواند فشار زیادی به بینی و مویرگ های داخل آن وارد کند و باعث خونریزی شود.
  • برای انجام معاینات دقیق توسط پزشک متخصص جراح بینی حتما به موقع به کلینیک مراجعه کرده و دستورات پزشک را دقیقا رعایت کنید.
 

 ✔️ جراحی بینی نیمه فانتزی در بروجرد با دکتر کیان احمدی 

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی در بروجرد با دکتر کیان احمدی

همان طور که می دانید هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی در افراد مختلف یکسان نیست. در حقیقت میزان تغییرات اعمال شده نقش بسزایی در تعیین هزینه جراحی دارد. علاوه بر این، دستمزد جراح، نوع بیمارستان (دولتی یا خصوصی)، خدمات بیمارستان، آزمایشات و معاینات قبل و بعد از عمل می توانند در مشخص شدن هزینه ها دخیل باشند. توجه داشته باشید که عمل های زیبایی بینی ممکن است با سایر عمل های درمانی مانند عمل انحراف بینی، پولیپ بینی و سایر موارد همزمان انجام شود، لذا هزینه ها به مراتب در عمل های همزمان بیشتر خواهد شد.

کلام آخر

جراحی بینی نیمه فانتزی امروزه یکی از پرطرفدارترین روش ها در جراحی بینی به خصوص در بین دختران و زنان است. عمل بینی نیمه فانتزی در حقیقت ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی است. تغییرات ایجاد شده در این جراحی به حدی خواهد بود که علاوه بر اصلاح ظاهر بینی و حفظ ظاهر طبیعی آن، نوک بینی کمی بالاتر و قوس ملایمی ایجاد شود، به طوری که بینی نه ظاهر طبیعی و نه مصنوعی به خود بگیرد.

 لازم به ذکر است برای رسیدن به نتیجه ایده آل در جراحی بینی نیمه فانتزی این عمل باید توسط بهترین جراح بینی نیمه فانتزی درلرستان دکتر احمدی انجام شود. همچنین قبل از جراحی نیمه فانتزی توصیه می شود که ابتدا ساختار و نوع بینی بیمار توسط جراح مورد بررسی قرار گیرد تا از بروز عوارض جدی عمل بینی جلوگیری شود.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *