جراحی ترمیمی بینی در بروجرد

 
 

جراحی ترمیم بینی با هدف رفع مشکلات باقی مانده از عمل بینی در بروجرد یا عوارض ایجاد شده انجام می شود. حتی ممکن است برخی افراد از ظاهر خود بعد از عمل راضی نباشند، به همین علت برای جراحی مجدد بینی یا ترمیمی اقدام می کنند. اما سوال اینجاست که جراحی ترمیمی بینی در بروجرد چیست؟ آیا عمل ترمیم بینی گوشتی موفقیت آمیز است؟ خطرات عمل ترمیمی بینی چیست؟ به منظور آشنایی بیشتر با عمل ترمیمی بینی تا انتهای این مقاله از بهترین جراح بینی لرستان دکتر کیان احمدی همراه ما باشید.

عمل ترمیمی بینی چیست؟

ریویژن رینوپلاستی با هدف بهبود نواقص ظاهری و مشکلات عملکردی بینی ناشی از عمل بینی اولیه انجام می شود. به بیان ساده تر به عمل دوم یا ثانویه بینی به منظور اصلاح اشکالات و یا بیماری های ایجاد شده و یا باقی مانده از جراحی اولیه، جراحی ترمیمی بینی در بروجرد اطلاق می شود.

به طور کلی برخی افراد به دلایل متعدد از جمله عدم تبحر جراح یا عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل دچار مشکلات ظاهری یا تنفسی می شوند که با عمل ترمیمی قابل درمان است. همچنین، در برخی موارد خواسته های بیمار در نظر گرفته نشده یا مشکلات تنفسی برطرف نمی شود، بنابراین بیمار تمایل به عمل مجدد دارد.

عمل ریویژن انواع بینی ها

همان طور که می دانید، بینی ها باتوجه به ساختار استخوانی، بافت غضروفی و ضخامت پوست به د نوع استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شود. ما در ادامه به بررسی عمل ثانویه در هریک از انواع بینی ها خواهیم پرداخت.  

عمل ترمیمی بینی استخوانی

اگرچه عمل بینی استخوانی چالش ها و دشواری های عمل بینی گوشتی در بروجرد را ندارد، اما عدم مهارت جراح می تواند مشکلاتی در این نوع از بینی ها ایجاد کند. به طور کلی، در بینی های استخوانی به واسطه پوست تمام ساختار استخوانی به وضوح نمایان است، به همین علت هرگونه خطا در عمل می تواند به طور مشخص مشاهده شود.

اغلب افراد با بینی های استخوانی جهت رفع مشکلات ناشی از عمل اولیه مانند کجی، اصلاح ناقص قوز بینی، عدم تقارن سوراخ ها و مشکلات تنفسی برای جراحی ترمیمی بینی در بروجرد اقدام می کنند. از آنجایی که در ماه های اول تورم بینی بعد از عمل به طور کامل کاهش نیافته است، بنابراین زمان مناسب جراحی ترمیم بینی استخوانی به عهده پزشک است.

عمل ترمیمی بینی

ترمیم بینی گوشتی

عمل بینی های گوشتی در مقایسه با جراحی بینی استخوانی دشوارتر است، زیرا ضخامت بالای پوست بینی های گوشتی و ضعف در بافت های غضروفی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اگرچه مهارت بالای جراح بینی خوب در بروجرد می تواند میزان عوارض عمل بینی های گوشتی را کاهش دهد، اما برخی افراد به دلیل عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل یا اشتباه جراح در عمل اولیه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

اغلب افراد با بینی های گوشتی با مشکلاتی مانند بزرگی شکل ظاهری، عدم تقارن سوراخ های بینی، افتادگی نوک بینی و مشکلات تنفسی بعد از عمل اولیه مواجه می شوند. در چنین شرایطی عمل ترمیمی بینی توصیه می شود تا مشکلات ناشی از جراحی اولیه برطرف گردد. از آنجایی که تورم در عمل بینی های گوشتی طولانی تر است، لذا توصیه می شود جراحی ترمیمی گوشتی به یک سال بعد از عمل اولیه موکل شود.

جراحی ترمیمی بینی در بروجرد برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که در بالا اشاره شد، عمل ترمیم بینی به منظور اصلاح عیوب ظاهری و مشکلات تنفسی ناشی از عمل اولیه بینی انجام می شود. در برخی موارد بیمار در عمل اول دچار مشکل جدی نمی شود، اما مشکلات ظاهری یا عملکردی قبل از عمل باقی مانده است. به طور کلی، عمل ترمیم بینی برای افراد زیر توصیه می شود:

 
 
 • وجود قوز روی بینی بعد از عمل اولیه بینی
 • از بین نرفتن مشکلات تنفسی قبل از عمل اولیه
 • بروز مشکلات تنفسی بعد از عمل اولیه مانند اختلالات خواب و تنگی نفس
 • افتادگی نوک بینی پس از جراحی اول بینی
 • بد شکلی در ظاهر بینی (مانند کجی، نامتقارن شدن سوراخ های بینی و سایر مشکلات)
 • توجه نکردن به نوع بینی و اجزای صورت در جراحی اولیه
 • ایجاد گوشت اضافه بعد عمل
 • افراط در تغییر فرم بینی
 • کوچک شدن بیش از حد بینی
 • بزرگ باقی ماندن بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی در بروجرد

یکی از دغدغه افراد که از جراحی اولیه خود ناراضی هستند، زمان مناسب جراحی ترمیم بینی است. زمان مناسب برای عمل ترمیمی با توجه به نوع بینی و مشکلات ناشی از عمل اولیه، متفاوت است. بهترین زمان برای عمل ترمیمی بین 6 ماه تا 2 سال در نظر گرفته می شود. با این حال اکثر پزشکان توصیه می کنند که حداقل یک سال برای انجام عمل ثانویه بینی صبر کنید. همانطور که می دانید بعد از عمل بینی تا ماه ها تورم وجود دارد، لذا تا کاهش کامل تورم بینی بعد از عمل اولیه بهتر است برای جراحی مجدد اقدام نکنید.

خطرات عمل ترمیمی بینی

توجه داشته باشید که جراحی ترمیمی بینی در بروجرد پیچده تر و دشوارتر از جراحی اولیه بینی است، بنابراین امکان بروز عوارض و خطرات این عمل بیشتر از عمل اولیه بینی خواهد بود. اگرچه مهارت بهترین جراح بینی در لرستان دکتر احمدی نقش بسزایی در نتیجه جراحی ترمیم دارد، اما گاهی ساختار بینی تحمل انجام جراحی ثانویه را ندارد. در چنین مواردی اگر عمل بینی ترمیم انجام شود ممکن است بیمار با عوارض زیر مواجه شود که عبارتند از:

 • انسداد و چسبندگی بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • دفرمه شدن شکل بینی
 • مشکلات تنفسی
 • کاهش یا از دست دادن حس بویایی
 • ایجاد بافت زخم دائمی
 • گوشت اضافه در جای بخیه

ورم بینی بعد از جراحی ترمیمی بینی در بروجرد

همان طور که می دانید تورم و کبودی از عوارض کوتاه مدت عمل بینی اولیه و همچنین ترمیمی محسوب می شود. بنابراین وجود ورم بینی بعد زا عمل ترمیمی نیز بسیار شایع و حتی بیشتر از عمل اولیه است. به همین علت توصیه می شود برای مشاهده نتیجه دلخواه از عمل ترمیمی بینی به مدت یک سال صبر کنید. لذا برای کاهش تورم توصیه های پزشک را جدی بگیرید و از دستکاری کردن بینی خود اجتناب کنید.

کلام آخر

عمل ترمیم بینی در افرادی که از نتیجه عمل اولیه بینی خود راضی نیستند، انجام می شود. این عمل برای همه افراد مناسب نیست و توصیه می شود تا بهبودی کامل و کاهش عوارض پس از جراحی بینی، به ویژه تورم، از عمل ترمیمی خودداری شود. همان طور که می دانید انتخاب جراح بینی خوب در بروجرد دکتر کیان احمدی می تواند، احتمال انجام جراحی ترمیمی بینی در بروجرد را بسیار کاهش دهد. با این حال اگر مجبور به انجام عمل ترمیمی شدید، نهایت دقت خود را در انتخاب جراح بینی داشته و از انجام جراحی ترمیمی غیر ضروری اجتناب کنید.

در پایان جهت اطلاع از نحوه و قیمت عمل ترمیمی بینی با دکتر کیان احمدی جراح بینی و متخصص گوش، حلق و بینی در ارتباط باشید.

نکات حیاتی قبل از جراحی ترمیمی بینی

در صورتی که به انجام عمل ترمیمی بینی تصمیم گرفته‌اید و به عنوان یک عمل بینی ثانویه برای شما ضرورت پیدا کرده است، حتماً نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • سعی کنید توقعات واقع‌بینانه‌ای از انجام جراحی ترمیمی ثانویه داشته باشید.
 • با توجه به پیچیدگی عمل ترمیمی بینی، با انجام هر بار جراحی مجدد، این پیچیدگی ممکن است افزایش یابد.
 • ممکن است ساختار بینی شما در جراحی قبلی به شدت آسیب ببیند و نتواند یک جراحی دیگر را تحمل کند. در این صورت، باید حداقل یکسال صبر کنید و سپس اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی در بروجرد کنید. حتی در برخی موارد، از انجام جراحی مجدد بینی صرف نظر کنید.
 • قبل از انجام عمل ریویژن، نباید هیچ گونه زخمی در داخل بینی شما وجود داشته باشد، زیرا این ممکن است امکان انجام جراحی ترمیمی را مختل کند. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که فرآیند ترمیم زخم غیرفعّال است.
 • حتماً به یاد داشته باشید که اگر به هر دلیلی از نتیجه عمل بینی قبلی خود ناراضی هستید و قصد انجام جراحی ترمیمی بینی را دارید، حداقل باید یکسال از جراحی اولیه بینی شما گذشته باشد. بنابراین، هرگز پیش از یکسال از جراح معالج خود درخواست انجام مجدد جراحی بینی ننمایید.

مشکلاتی که با جراحی ترمیمی بینی در بروجرد حل می‌شوند

ایراداتی که با انجام جراحی بینی ترمیمی، قابل اصلاح هستند عبارت‌اند از:

 • قوز موجود بر روی پل بینی که در جراحی پیشین به طور کامل از بین نرفته است.
 • افتادگی نوک بینی که به دلیل به‌کارگیری تکنیک‌های نادرست، پدیدار شده است.
 • برجستگی بیش از اندازه (پروجکشن نامناسب) که در جراحی قبلی بر روی نوک بینی به وجود آمده است.
 • سربالا شدن بیش از حد نوک بینی که طی جراحی قبلی ایجاد شده است.
 • کوتاه شدن بیش از اندازه نوک بینی که در جراحی قبلی، متوجه بینی شده است.

آیا انجام جراحی بینی ثانویه بی خطر است؟

پیش از این درمورد عوارض و ریسک‌های ناشی از جراحی ترمیمی بینی در بروجرد با شما صحبت کردیم، بنابراین حتماً در پس زمینه ذهن خود پاسخ به این سؤال را می‌توانید حدس بزنید، اما ما یک بار دیگر پاسخ این سؤال را از زبان دکتر کیان احمدی، از مطرح‌ترین جراحان بینی مطرح می‌کنیم تا به یک نتیجه قطعی در این باره دست پیدا کنید و ابهامی نداشته باشید.

اکثر افراد گمان می‌کنند؛ چون عمل بینی را یک مرتبه پشت سر گذاشته‌اند، انجام رینوپلاستی برای مرتبه دوم، خطر و ریسک کمتری برای آن‌ها خواهد داشت اما این تصور کاملاً اشتباه و غلط است.

به گفته بهترین جراح بینی بروجرد دکتر کیان احمدی ، افرادی که به زیر تیغ عمل بینی ترمیمی می‌روند، باید ریسک بالای این جراحی را بپذیرند و در جریان باشند که حساسیت این عمل، بیشتر از دفعه قبل است.

چرا ریسک این عمل ثانویه بیشتر است؟

حتماً از برایتان سوار شده که چرا ریسک جراحی ترمیمی بینی در بروجرد بیشتر از رینوپلاستی اولیه است. در پاسخ به این سؤال باید گفت، پیش از اینکه از میزان خطر این جراحی بترسید این موضوع را در نظر داشته باشید که جراح خوب و کاربلد می‌تواند ریسک جراحی شما را تا حد چشمگیری کاهش دهد و یا حتی آن را صفر کند، بنابراین برای اینکه از حصول نتیجه مورد نظر خود اطمینان داشته باشید، بهترین کار این است که یک جراح ماهر و با تجربه همچون دکتر کیان احمدی در بروجرد پیدا کنید و جراحی را به او بسپارید.

چرا که چنین جراحی به دلیل برخورداری از مهارت و دانش بالا، تجربه روبرویی با چالش‌ها و مشکلات مختلف در زمان انجام جراحی را دارد و می‌تواند در زمان بروز این مشکلات بهترین و درست‌ترین تصمیم ممکن را اتخاذ کند و از این راه ریسک جراحی را کاهش دهد.

در رابطه با دلیل بالاتر بودن ریسک این جراحی باید گفت، بینی ای که برای بار دوم جراحی می‌شود، یک مرتبه اصلاح شده و تیغه بینی دست‌کاری شده است و به اندازه مرتبه اول عمل جراحی مستحکم و قوی نیست. به همین دلیل در زمان انجام عمل بینی ترمیمی با محدودیت‌ها و حساسیت‌های بیشتری روبه رو هستیم که این مسئله ریسک رینوپلاستی ثانویه را بالا می‌برد.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *