جراحی بینی در لرستان

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی شایع است که برای تغییر شکل بینی و رفع مشکلات عملکردی انجام می شود. به طورکلی، دلایل انجام جراحی بینی در افراد مختلف با توجه به فرم ظاهری و عملکرد بینی متفاوت است. جراحی زیبایی بینی و همچنین درمانی گسترش بسیاری در ایران و شهرهای مختلف دارد. به همین علت عمل بینی در یک دهه گذشته علاوه بر پایتخت در شهرهای دیگر ایران از جمله لرستان نیز مورد استقبال قرار گرفته است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا، معایب و هزینه جراحی بینی در لرستان آشنا کنیم، بنابراین تا انتها همراه ما باشید.

جراحی بینی در لرستان

عمل بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) که با نام جراحی زیبایی بینی نیز شناخته می شود، یکی از رایج ترین عمل ها در سراسر ایران و جهان است. جراحی بینی در لرستان نیز به واسطه محبوبیت و مهارت بالای متخصصان و جراحان پیشرفت بسیاری داشته است. این عمل با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود. عمل زیبایی بینی در لرستان زیر نظر مختصص گوش، حلق و بینی یا جراح پلاستیک انجام می شود. در حالی که اگر هدف از عمل رفع اختلالات تنفسی و مشکلات عملکردی باشد باید به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید.

جراحی بینی در غرب ایران

دلایل انجام عمل بینی

همانطور که اشاره شد، عمل بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود که مهمترین دلایل آن به شرح زیر است:

عمل زیبایی بینی

 • کوچک کردن بینی بیش از حد بزرگ
 • اصلاح فرم بینی و تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
 • رفع مشکلات ظاهری مانند افتادگی نوک بینی، قوز بینی و عدم تقارن سوراخ های بینی

عمل درمانی بینی

 • وجود نقایص مادرزادی که بر تنفس طبیعی یا صدا تأثیر می گذارد.
 • شکستگی بینی که بر تنفس تأثیر می گذارد یا باعث ایجاد تغییر شکل بینی می شود.
 • درمان مشکلات تنفسی و عملکردی مانند پولیپ بینی، انحراف بینی و بزرگی شاخک بینی

مزایای جراحی بینی

از مهمترین مزایای جراحی بینی می توان به زیبایی و هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت اشاره کرد. علاوه بر این، جراحی بینی مشکلات اساسی در بینی را که منجر به انسداد بینی یا مشکلات تنفسی می شود، برطرف می کند. به طورکلی، جراحی زیبایی بینی یک جراحی موثر و ایمن است، اما باید در انتخاب جراح دقت شود.

این جراحی عوارض کمی دارد و تاثیر مثبتی در بهبود ظاهر شما دارد. فردی که از گرفتگی بینی رنج می برد یا فردی که به دلیل ظاهر بینی خود اعتماد به نفس کامل ندارد می تواند با جراحی زیبایی بینی زندگی خود را تغییر دهد.

بهترین روش های جراحی بینی

از نظر روش و تکنیک، جراحی بینی به دو نوع جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم بندی می شود. اگرچه هدف هر دو روش جراحی یکسان است، اما روش انجام آن متفاوت خواهد بود.

جراحی بینی به روش بسته: در این عمل جراح برش هایی در داخل بینی ایجاد می کند که به معنای زمان بهبودی کمتر پس از عمل، تورم کمتر و عدم وجود جای زخم قابل مشاهده است.

جراحی بینی به روش باز: در این روش، جراح علاوه بر برش های داخلی، برش های خارجی، بین سوراخ های بینی ایجاد می کند. یکی از مزایای این عمل این است که به جراح فضای بیشتری برای تغییر ساختار بینی می دهد.

شایان ذکر است که هر دو روش بسیار موثر هستند و انتخاب جراح به عواملی مانند اهداف عمل بینی و شکل طبیعی بینی بیمار بستگی دارد. در مواردی مراحل رینوپلاستی با توجه به هدف آن متفاوت است. در صورتی که تغییر مورد نیاز قابل توجه باشد یا در صورت آسیب دیدگی وجود داشته باشد، جراح به روش باز جراحی بینی متوسل می شود. اما اگر هدف تغییرات ساده باشد، ممکن است جراحی بینی بسته را انتخاب کند. در هر حال هیچ قانون ثابتی برای انتخاب روش جراحی وجود ندارد و بهترین روش در افراد مختلف متفاوت است.

اگرچه امروزه روش های مختلفی مانند عمل بینی با لیزر و تزریق فیلر بینی برای تغییر ظاهر بینی بدون جراحی وجود دارد. اما در حقیقت این روش ها کمکی بوده و تغییرات گسترده و دائمی را به همراه ندارد. به همین علت افرادی که نیاز به تغییرات گسترده ظاهری و همچنین، درمانی دارند باید از طریق عمل بینی اقدام کنند.

کدام جراح بینی برای عمل بینی مناسب است؟

انتخاب جراح بینی یکی از بزرگترین دغدغه های کاندیدهای این عمل و البته مهمترین بخش از این عمل به شمار می رود. هرچه تبحر و مهارت جراح بالاتر باشد، احتمال وقوع عوارض جانبی کاهش یافته و از طرفی نتیجه مطلوب بعد از عمل حاصل می شود. خوشبختانه امروزه جراحی بینی در لرستان و شهر بروجرد به واسطه گسترش عمل زیبایی بینی و مهارت پزشکان پیشرفت بسیاری داشته است.

همانطور که اشاره شد، عمل زیبایی بینی توسط متخصصان گوش، حلق و بینی (ENT) و جراحان پلاستیک انجام می شود. در صورتی که بیمار از مشکلات تنفسی رنج می برد و نیاز به عمل انحراف بینی و جراحی خواب برای درمان آپنه خواب داشته باشد باید به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کند. توجه داشته باشید که عمل های درمانی و همچنین عمل های همزمان زیبایی و درمانی باید زیر نظر متخصص ENT انجام شود. هرچه تخصص و مهارت جراح بالا باشد، نتیجه عمل قابل قبول و بدون عارضه خواهد بود.

آیا هزینه جراحی در لرستان با دیگر شهر ها متفاوت است؟

هزینه جراحی بینی در لرستان یکی از سوالات متداولی است که اغلب افراد مطرح می کنند. به طورکلی، هزینه عمل بینی به عوامل متعددی بستگی دارد. مهمترین فاکتورهایی که در تعیین هزینه نهایی عمل نقش دارند، عبارتند از:

 • هدف از جراحی بینی (درمانی، زیبایی یا هر دو)
 • شرایط و وضعیت بیمار
 • تخصص و مهارت جراح بینی
 • شهری که قصد انجام عمل را دارید.
 • بیمارستان و خدماتی که به بیمار ارائه می شود.
 • آزمایشات قبل از عمل و داروهای بعد از عمل

باتوجه به مواد ذکر شده، هزینه عمل بینی در افراد مختلف، یکسان نخواهد بود. با این حال هزینه عمل بینی در شهرستان ها نسبت به شهرهای بزرگ تر کمتر خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه عمل زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد، اما بخشی از هزینه های عمل درمانی باتوجه به شرکت تحت پوشش پرداخت خواهد شد.

کلام آخر

عمل بینی یکی از جراحی های متداول در سراسر ایران و جهان است که طرفداران بسیاری در بین افراد، به ویژه جوانان پیدا کرده است. امروزه به لطف توسعه علم پزشکی و افزایش مهارت جراح در تکنیک های جراحی شاهد گسترش آن در سراسر ایران از جمله جراحی بینی در لرستان هستیم. اگرچه این عمل ایمن است، اما انتخاب بهترین جراح بینی و رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی دو فاکتور اصلی برای موفقیت این جراحی به شمار می رود.

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی

دکتر کیان احمدی جراح گوش و حلق وبینی به عنوان جراح پلاستیک و صورت در بروجرد فعالیت دارند. ایشان فارغ التحصیل و دارای بورد تخصص از دانشگاه تهران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *